Góry Sowie z każdym rokiem zyskują na popularności. Największym zainteresowaniem turystów cieszą się główne szlaki prowadzące na najwyższy szczyt - Wielką Sowę, która wznosi się na 1015 m n.p.m. Jednak oprócz Przełęczy Jugowskiej, Sokolej i Walimskiej istnieje wiele równie atrakcyjnych tras, gdzie spotkamy znacznie mniej turystów lub nawet wcale, gdzie będziemy mogli w ciszy odetchnąć od codziennego zgiełku ciesząc jednocześnie wzrok pięknymi okazami przyrody ożywionej i nieożywionej oraz widokami niejednokrotnie zapierającymi dech w piersiach.
Przedstawiamy Państwu kilka propozycji pieszych wycieczek, które zaspokoją nawet najbardziej zagorzałych górołazów, ale znajdziecie Państwo również trasy dla początkujących, dla rodzin z dziećmi, a nawet kilka propozycji wędrówek na Wielką Sowę z wózkiem.
Zaplanowaliśmy wszystko, co tylko mogą zaoferować góry: bogatą faunę i florę, schroniska z wyśmienitą kuchnią, mnóstwo miejsc na ognisko, wieże widokowe i zachwycające panoramy, zarówno na szybki wypad po pracy jak również na całodniową wycieczkę.
NAJKRÓTSZE TRASY NA WIELKĄ SOWĘ
PROPOZYCJE WYCIECZEK WOKÓŁ WIELKIEJ SOWY
Back to Top